Květen 2009

reťazák od Michalky

31. května 2009 v 20:39 | Suigintou 水銀燈 |  odpadák

Jdeš po ulici a potkáš Lighta. Co uděláš?
nič


Líbíš se Lightovi a tak se tě zeptá, jestli s ním nechceš chodit. Co ty na to?
a čo Misa Misa?


Jdeš v noci po ulici a nějakej opilej chlap tě začne obtěžovat. Náhodou to spatří Light a napíše jeho jméno do zápisníku. Jak budeš reagovat?
dakujem dakujem dakujem dakujem veeelmo velo pekne
KS recenzia

31. května 2009 v 19:00 | Suigintou 水銀燈 |  KS recenzia


Když byla malá holčička viděla představení v Kaleido Stage (Hvězdné Jeviště). Kaleido Stage je něco jako cirkus, je to obří nádherné místo ležící na moři. Zde velmi nadaní akrobati společně vytvářejí různá akrobatická představení. Sora byla na pohádce "Alenka v říši divů". Na tomto představení byla se svými rodiči. Naneštěstí její rodiče později zemřeli a Sorě byla přidělena nová rodina. Poslední vzpomínka na její rodiče byla Kaleido Stage, proto začala chodit na gymnastiku, aby jednoho dne mohla v Kaleido Stage vystupovat.

Už od svých pěti let tvrdě trénovala a chodila na gymnastiku a až dovršela šesnácti let, vyrazila na konkurz do Kaleido Stage až do Ameriky (Sora je z Japonska).

Na konkurz dorazila pozdě a měla velmi velké problémy na něm uspět. Šéf Kaleido Stage Kalos ji ale přijal, protože hned na první pohled poznal, že má talent a jednou z ní bude Kaleido Star - Největší hvězda Kaleido Stage. Sora byla šťastná, dostala se do Kaleido Stage, takže její největší sen se naplnil. V Kaleido Stage se jí zjevil Kejklíř - Duch Jeviště, který jí občas předpovídal budoucnost a řekl jí, že každý kdo Kejklíře vidí, toho si vyvolilo jeviště. Ale Kaleido Stage bylo jiné, než když tu byla s rodiči. Nebylo to místo plné smíchu, ale každý si tu záviděl. Tohle nebyl Sořin sen.

Sora v Kaleido Stage předvedla několik představení. Nejdříve byla jen klaunem a rozdávala dětem hračky, později se naučila předvést číslo na hrazdě zvané Zlatý Fénix a nakonec dostala hlavní roli v "Mořské víle". Skamarádila se s Miou a Annou, se kterými dostala roli jako "Dobrá víla". Další její velkou rolí byla pirátka v "Pohádkách tisíce a jedné noci".

Jejím úkolem bylo bojovat s Leilou Hamilton na pohybujícím se provaze. Leila Hamilton byla Kaleido Star a také Sořin nedostižný vzor. Leila byla stejně jako všichni ostatní v Kaleido Stage zlá. Sora se s ní ale postupem času skamarádila a změnila ji. Změnila ji stejně jako celou Kaleido Stage. Konečně Sora dosáhla svého snu. Kaleido Stage teď bylo místo plné lásky, smíchu a míru, tak jako když tu byla s rodiči.

Takto by mohl příběh skončit, ale nastal tu další problém. Kaleido Stage koupil Yuri Killian - druhá hvězda Kaleido Stage po Leile. Kaleido Stage koupil z jednoho důvodu - aby se pomstil Kalosovi. Kalos je šéf Kaleido Stage. Kalos měl totiž menší podíl na smrti Yuriho otce. Všichni byli smutní, že v Kaleido Stage končí.

Ale stalo se něco neuvěřitelného. Leila začala také vidět Kejklíře a to znamenalo, že si ji jeviště vyvolilo stejně jako Soru. Kejklíř Soře a Leile řekl o Legendárním Akrobatickém čísle, které by mohli dokázat předvést. Yuri Soře a Leile navrhl, že když toto číslo dokáží předvést, vrátí Kaleido Stage zpátky. Sora s Leilou souhlasiy a odjely do Grant Kaňonu, kde je opravdu velmi tvrdě Kalos trénoval. Leila si poranila rameno, ale nikomu o tom neřekla. Doktorka jí řekla, že číslo s tím ještě předvede, ale potom už nikdy nebude moci vystupovat. Leila s tímhle plně souhlasila a dále to tajila.

Konečně nastal osudný den. Všichni Soře a Leile věřili. Jestli to číslo dokáží, Kaleido Stage se vrátí zpět. Kejklíř jim prozradil v čem toto číslo spočívá. Sora s Leilou to nakonec zvládly a díky nim si všichni kdo to číslo viděli uvědomili pravou podstatu života. Sora s Leilou to dokázaly, zachránily Kaleido Stage.

Ale Leila Soře řekla, že už se na jeviště nikdy nesmí vrátit, jelikož si poranila rameno. Také jí řekla, že chce aby Sora byla jejím snem a že věří, že jednoho dne se stane opravdovou Kaleido Star...

O několik měsíců později do Kaleido Stage přijel nový akrobat, který bude vystupovat se Sorou - Leon Oswald. Leon byl jetě chladnější než kdysi Leila. Také se do Kaleido Stage dostala další akrobatka - May Wong.

Leon se Sorou vůbec nechtěl vystupovat, protože mu prý nesahala ani po kotníky. Kaleido Stage přijela navštívit Leila, aby Kalosovi mohla předat pozvánku na Festival, kde spolu páry předvádějí akrobatická čísla a vždy se vybere ten nejlepší. Minulý rok na něm Leila s Yurim předvedli Zlatého Fénixe a vyhráli. Kalos řekl, že na Festival pojede Leon buď se Sorou nebo s May.

A tak začal boj o to kdo bude schopný s Leonem vystupvat. Sora s May soupeřily v mnoha číslech, ale Leon si nakonec vybral za partnerku May. Leon s May tedy pojedou na Festival a předvedou Ďáblovu Spirálu.

Jenže Sora se jen tak lehce nevzdá a odjede do Paříže za Yurim, který musel také pozvánku dostat. Yuri se Sorou souhlasil a rozhodli se předvést Andělské číslo.

Na Festivalu všichni byli zlí a závistiví a to Soru trochu odrazovalo. Když s Yurim přišli na řadu, Sora tu zlost všech okolo nevydržela a uprostřed Andělského čísla se rozplakala. Andělské číslo bylo na první cenu, ale jelikož ho Sora nedokončila, vyhráli May s Leonem.

Sora z toho byla tak smutá, že odjela z Kaleido Stage domů, ale později se vrátila. Kalos ji už ale nepřijal. Soře to nevadilo a sama se nabídla, že bude v Kaleido Stage zadarmo pomáhat.

Sora byla tak skromná, až Leonovi začala připomínat jeho mladší mrtvou sestru Sofii.

Později Sora mohla opět vystupovat a Kalos s Yurim navrhli nové představení - Labutí jezero, které se zakončí Andělským číslem. Do hlavní role(Odeta) nasadili Soru, a Leona jako prince. Sora tvrdě podstupovala Leonovy intenzivní tréninky.

Nakonec to Sora dokázala, dokázala Andělské číslo v plné kráse a stala se tak opravdovou Kaleido Star. Na konci ji Leila řekla, že Sora už není její sen, ale její pýcha...

Kaleido Star je narozdíl od většiny anime reálné, asi až na nepředveditelná akrobatická čísla a tzv. Ducha jeviště Kejklíře. Jinak je to spíš takový životní příběh dívky, která má až moc nadání a štěstí.

Kresba je celkem pěkná, nevyskytují se tam žádné okaté prsatice, výrazné citové výlevy, boje s meči, či krev. Líbí se mi kombinování strnulých obrazů a pohybu při předvádění akrobatických čísel . Jinak f

Recenzia Karin

30. května 2009 v 21:36 | www.gundam.sk |  K recenzia
Iné názvy: -----
Žáner: Comedy, Ecchi, Romance, Shounen, Vampire
Director: Schinichiro KIMURA
Originálny Autor: Yuna KAGESAKI
Rok vysielania: 2005/2006
Počet epizód: 24


Príbeh:

Karin Maaka, resp. Karin Marker, je, tak ako každý z jej päť člennej rodiny, ktorá sa do Japonska presťahovala z pevniny, upírom. Jej matka Carrera Marker má rada krv klamajúcich ľudí, otec Henry Marker zase arogantných, starší brat Ren má rád krv stresovaných žien (u ktorých zakaždým strávi noc :p) a v jej mladšej sestre Anju sa ešte upírske inštinkty neprebudili, čiže ešte stále môže občas chodiť von a necíti potrebu preháňať sa po nociach mestom. Avšak, na rozdiel od ostatných, Karin má jeden "menší" problém - ona totiž nie je upír nočný, ale denný. Namiesto toho, aby žila iba v noci, nemala rada cesnak, či mala iné schopnosti, ako napríklad vymazať ostatným ľuďom pamäť, ktoré majú všetci ostatní členovia jej rodiny, Maaka je úplne normálna stredoškoláčka, ktorá sa cez deň prechádza po vonku a v noci spí a namiesto toho, aby krv vysávala, ju produkuje :p.
Až doteraz však vo svojom živote nemala, až na občasné "nosebleeds" značných rozmerov, žiadne väčšie problémy. To sa ale zmení príchodom nového prestupujúceho študenta, Usui Kenta, pri ktorom začnú ožívať, ako dôsledok krvi, ktorú nevedomky preferuje ako "potravu", Karinine upírske inštinkty (teda v jej prípade nadmerná produkcia krvi, ktorú potrebuje niekomu vstreknúť do žíl, alebo vydať v podobe veľkého "nosebleedu", pričom ani jedna z daných možností ju nerobí moc šťastnou :p). Situáciu nezlepší ani ďaľší prestupujúci študent, Winner Sinclair, ktorý je nielen lovcom upírov, ale nadôvažok sa do zdesenej Karin okamžite zaľúbi.

Postavy:

Maaka Karin - Karin Maaka je trochu popletená, nie moc bystrá či chápavá, ale svojim dievčenskym spôsobom veľmi milá, nie tak úplne normálna stredoškoláčka a defintívne nie normálny upír. V poslednej dobe jej však v doteraz pokľudnom živote robí veľké problémy jej spolužiak Usui Kenta, ktorý v nej vyvoláva "hlad". Karin totiž zjavne priťahuje krv nešťastných ľudí, čo Usui-kun rozhodne je. Riešenie je však veľmi prosté a tak sa doňho Maaka vrhne so všetkým odhodlaním - spraviť ho šťastným...

Usui Kenta - žijúc sám v starom apartmáne iba so svojou mladou matkou, ktorá, aj napriek svojej najlepšej snahe, nie je schopná si dlho udržať žiadnu prácu, Usui-kun nemá ľahký život. Napriek tomu však robí všetko, ako najlepšie vie - pilne študuje, chodí do práce (zhodou okolností do tej istej, ako jedna jeho spolužiačka :p) a snaží sa zistiť, prečo sa pred ním Maaka zakaždým snaží v škole ujsť. Dokonca mu po istých udalostiach napadne taká divná a smiešna myšlienka, že by mohla byť upírom...

Winner Sinclair - afektovaný "cool" blonďavý lovec upírov s nemenej afektovaným prízvukom a modrými očami si okamžite získa priazeň všetkých dievčat na škole okrem jedinej. Tej, do ktorej sa na prvý pohľad zamiloval, a o ktorej sníval už od malička, Karin. Winner-kun však nemá v úmysle sa vzdať a tak všade zdesenú Maaku prenasleduje a, ako inak, aj vyzve svojho zdanlivého rivala, Usui Kenta, na súboj...

Tokitou Maki - Karinina spolužiačka a najlepšia priateľka, ktorá ju pozná už od škôlky, sa zamiluje do Winner-kuna, aj keď...

Maaka Anju a Bge-kun - uzavretejšia a tichšia Anju, najmladší člen rodiny Markerovcou, ktorá so sebou všade nosí rozprávajúcu bábiku so sekáčikom na mäso v ruke, svoju staršiu sestru zbožňuje a snaží sa robiť všetko pre to, aby bola šťastnou.

Marker Carrera - paní rodiny nikdy neváha použiť svoju papuču na svojho manžela či dcéru Karin, aj keď niekedy nevie odhadnúť svoju silu. :p

Marker Henry - Karinin otec, ktorý doma občas trpí pod nadvládou svojej manželky, má svoju dcéru veľmi rád a žiarli na každého, kto sa k nej priblíži.

Marker Ren - starší Maakin brat, ktorý moc ľudí a najmä mužov rád nemá, sa naháňa za ženami a myslí iba na ne.

Creators a Staff:

Karin je 24-dielna romantická komédia, ktorej predlohou je rovnomenná manga (v USA známa pod názvom Chibi Vampire) vychádzajúca od roku 2003, kreslená Yuna KAGESAKI a serializovaná v časopise Comic Dragon AGE.
Anime vyšlo z dielne relatívne mladého štúdia J.C.Staff (založené roku 1986, v dnešnej dobe predstavuje jedného z hlavných hráčov TV anime trhu) a bolo odvysielané na sieti WOWOW na prelome rokov 2005 a 2006. Najdôležitejší členovia veľmi početného personálu, ktorý sa podieľal na jeho tvorbe, sú predovšetkým skúsený Shinichiro KIMURA (réžia - Burn Up Excess, Han Maid May, Maburaho, Mahoraba, Popotan...), Yasunori YAMADA (kompozícia a skript - Sugar: A Little Snow Fairy...), tým ludí Jun'ichi SHINTAKU, Saharu AMIYAMA, Sumio UETAKE a Takashi AOSHIMA (skript), Masara NISHIDA (hudba - Bakuretsu Tenshi, Licensed by Royalty, Strawberry Eggs...) a skúsená Yumi NAKAYAMA (charakter dizajn - Ai Yori Aoshi a Enishi, Gakuen Heaven, Kaikan Phrase, Loveless, Spiral...).
Z väčšinou skúsenejších seiyuu sú to predovšetkým Ketsuyuki KONISHI za Usui Kenta (Blood +, Ayashi no Ceres, Gakuen Heaven, Gunparade Orchestra, Loveless, Rune Soldier...), Sayuri YAHAGI, ktorá týmto anime debutovala, za Karin (Busou Renkin, Otogi-Jushi Akazukin a School Rumble Nigakki), Kouki MIYATA za Winner-kuna (Angel Tales, Gilgamesh, Harukanaru Toki no Naka de, Kyoh Kara Maoh, RahXephon, Tsubasa Chronicle...), Mikako TAKAHASHI za Maki Tokitou (songs - Excel Saga, Hand Maid May, Onegai my Melody... a ako seiyuu v Bakuretsu Tenshi, Erementar Gerad, Hohoemi no Senshi, Simoun, Tactical Roar...) a Yuka INOKUCHI za Anju (songs - Maburaho, Negima... a ako seiyuu v Canvas 2, Kakyuusei 2, Maburaho, Hani Hani: Operation Sanctuary...).
Otvárací song - "Scarlet" - bol naspievaný BRACEd (REC) a uzatvárací - "Mou Hitotsu no Birthday" - bol naspievaný Fm.8.

Recenzia Chobits

30. května 2009 v 21:34 | Suigintou 水銀燈 |  CH recenzia
Autor: Morio Asaka (Clamp)
Anime: Seriál
Počet epizod: 26 ep. (našla jsem 27. ep - speciál)
Kategorie: Komedie, lehce ecchi, drama a sci-fi

Osmnáctiletý Hideki Motosuwa je z vesnice. Přijíždí studovat do Tokia vysokou školu. Bohužel nesloží přijímací zkoušky a tak chodí zatím do přípravného ročníku. V Tokiu je jiný život než na vesnici. Každý má svého Persocona, robota s lidskou postavou, který má nějakou naprogramovanou osobnost, může se jím připojit na internet či telefonovat. Hideki ale nemá peníze aby si takového persocona pořídil. Má štěstí. Když jde na adresu kde má bydlet, najde u odpadků odloženého persona, který nefunguje, ale vypadá nádherně. Vezme si ho domů. Zde se seznámí se spolubydlícím Shinbo Hirobu, který má svého mobilního persocona jménem Sumomo. Když se mu podaří persocona zapnout, společně s Shinbem zjistí, že nemá žádný operační systém, přesto funguje. Jediné co však umí říct je Chii, proto ji Hideki pojmenuje Chii. Společně pak pátrají po původu Chii. Navštíví mladého Kokubunji Minoru, který žije v domě plném persoconů. S jeho pomocí přijdou na to, že Chii je pravděpodobně Chobit, persocon, který nemá naprogramovaou osobnost a je schopen citů. Hideki nemá peníze a tak začne pracovat v restauraci Yoronkode, kde pozná Yumi. Chii se mezitím učí mnoho nových věcí. Aby Hidekimu pomohla, začne pracovat v pekárně. Shinbo se zamiluje do učitelky v přípravce Shimizu Takako. Chii si koupí knížku, díky které začne hledat Toho jediného. I Hideki se mezitím pomalu zamilovává přes upozornění Kokubujiho a ostatních do Chii. Vše vrcholí velkým odhalením původu Chii, který je spjat s Hidekiho a Shinbovo domácí Hibiya Chitose.

For Saruji za SB

29. května 2009 v 20:33 | Suigintou 水銀燈 |  SB
Nwm čo si chcela, zabudla som, tak ti to potom dorobím :)

diplom za SB pre R!KK!SHenQ@-Sor!NQ@

28. května 2009 v 16:26 | Suigintou 水銀燈 |  SB
nič proti ale máš hroune ťažkú prezívku :( a ak správne viem tak si chcela H2O ale to myslím nie je anime takže ...
a pre mňa (kireeeeeeeeeeeeeei)


Unak srry ale toto nie je Suigintou, ale to je asi moja chyba, zrejme si sa kopla, ked som ti hovorila, že líška je Kishune XD

Už iba design

27. května 2009 v 8:10 | Suigintou 水銀燈 |  Moj deň
Už iba design a rekonštrukcia je hotová huurray :). No nie je to super ? Mám tu milion aj kus nových rubrík, čo je premňa nevýhoda ale nevadí ja sa nemám čo sťažovať lebosom si ich pekne zoradila, potom som všetky články preondila potom sa šlo urobiť pár úprav do obrázkov (fakt neznášam že som taká lenivá a ked ich otvorím tak e to tam piate cez deviate. Jato musím mať roztriedené XD. Potom rozcesníky (na anime som robila 3-krát, lebo mi vždy vypadol net, potom som si dala automatické ukladanie v priebehu písania a odvtedy ani raz zákon schválnosti je poriadny debil). Booože kto to tu sakrs bude čítať nooo newaaa musím napísať babe, nech mi ten design príde nastaviť aaaaaaaaa tovooooo!!!

Blog

27. května 2009 v 7:50 | Suigintou 水銀燈 |  ------BLOG------
Watashi

26. května 2009 v 7:59 | Suigintou 水銀燈 |  ------WATASHI------

Rozcestník

26. května 2009 v 7:55 | Suigintou 水銀燈 |  ------ANIME------

Chobits

Persocony sú úžasné, ale strašne drahé. Sú to iba roboty ale čo ak sa nájde jeden, čo by mohol byť niečo viac? Čo ak naozaj existujú CHOBITS?


Pred mnohými rokmi malo byť rodinou Hikari urobené veľkolepé dielo Čierne Krídla. Avšak niekto sa ich pokúsil ukradnúť ešte pred dokončením. A tak vznikol Dark a Krad prekliatia, ktoré sa dedia z generácie na generáciu.
Elfen Lied

Z laboratoria unikol jeden z najnebezpečnejších vrahov-Lucy. Dievča, ktoré bez najmenších probléov odtrhe malému dievčatku hlavu. Ale prečo vlastne táto slečna, ktorá unikla v čase do mladého veku, vraždí? Z radosti, nenávisti, zlosti, strachu?


Fullmetal Alchemist

Ak chce niekto niečo získať pomocou alchýmie, musí obetovať vec v rovnakej hodnote. Vtedy sme naozaj verili, že je to jediná pravda na svete.

Len si to skúste predstaviť! Ste chlapecalergický na dievčatá, a čo čert nechce?
Objavíte sa na planéte bet mužou vo vani s malou zlatučkou jedáčkou:


Pred mnoho rokmi sa jeden muž a jedna žena do seba zamilovali. Ale v tej dobe bol ten druh lásky zakázaný. Tak si slúbili, že zomrúa ked sa opeť narodia budú spolu naveky.
Higurashi no naku koro ni


Vitaj v našom hráčskom klube. Každý deň po škole sa tu zídeme a hrajeme hry.
Inuyasha

Vo feudálnom období Japonska sa odohral príbeh. Príbeh velkej lásky kňažky Kikyo, ktorá svojho InuYashu velmi milovala a prišla za ním v podobe mladého diečaťa z 21. storočia, aby sa navždy milvali. Alebo nie?Kaleido star

V Cape Mary stojí jeden z največších cirkusov. Iba tí najlepší akrobati z celého sveta sú obsadení do neakej role. A Sora chce byť jednou z tých šťastlivcou, ale nechce byť len radová. Sora bude Kaleido STAR!Karin

Na začiatok:Karin je upír.
Do stredu:Má obrovský a trápny problém
Na koniec:Krv nepije ale vyrába!!!Mermaid Melody pichi pichi pitch

Dokopy osem morských víl bojuje svojím čarokrásnym spevom proti zlu.

Mew mew power

5 mladích dievčat dostalo výsadu brániťsvet. Ale aby neboli také slabé vpichli do nich zvieracú DNA. Boj s cyniklonmi a Dravčíkmi sa može začať.
Rozen Maiden

Na začiatku je 7 Rozen Maiden a 1 Enju maiden a na konci 1 najkrajšia zovšetkých ALICE.

Svet ľudí a démonou sa spojil ...


Shugo Chara!


Každé dieťa má v srdci vajíčko, doposiaľ nevidené. V ňom žije naše budúce ja - Shugo Chara


Ultra Maniac

Naj kamky Ayu a Nina sa pretlkaj životom s pomocou mágie :)


Na akadémii Crosssú 2 triedy: Denná a nočná. V dennej sú ludia a v nočnej upíri. Aby si nočná trieda nerobila chúťky sú tu dvaja protekti:Yuuki a Zero

Yu-Gi-OH!

Pred 5000 rokmi vznikla hra Duel Monsters. Najlepší hráč uveznil svoju pameť v millenium puzzle a teraz je oslobodená. Hra sa môože začať :)
Yu-Gi-OH!GX

Kaiba založil Academy duel. Tam sa vychovávajú tí najlepší duelisti. Žeby odtialto vyšiel aj nový král hier? Pochybujem, neprejde písomními testami XD

Málá čarodejnica so schopnosťami všetko pokaziť, a malími prsiamisi ako svojho domáceho miláčika vybrala Človeka!!!


ForShichi-sama k narodkám

22. května 2009 v 0:00 | Suigintou 水銀燈 |  Ocenenia for you

Naddi sa nuuudííí XD

21. května 2009 v 13:51 | Suigintou 水銀燈 |  Moj deň
Naddi sa sťažovala Suigintou, že sa nudí, tak si Suigintou povedala, že by si aj mohla švihnúť, ALE JE TU MALIčKý problém. Suigintou je strááááášneeeeeeee lenivá, XD. A tiež Suigintoh dúfa, že ju Naddi nezabije XD

Triedenie SB+ chceš sa stať SB?

12. května 2009 v 20:37 | Suigintou 水銀燈 |  SB
Tu píšte tí, čo chcete ostať mojimi SB /nerobím to rada, ale kopec na moj blog vobec nechodia, alebo zanikli a už ani neobnovia tak .../. Triedenie je neobmedzené, a ak sa chceš stať SB stačí napísať. Nezabudni však, čo na diplom. Ja budem chcieť buť Suigintou alebo Chazza Princetona

Moj naj pict Renee

12. května 2009 v 20:25 | Suigintou 水銀燈 |  MMP obrázky

Elf girls

11. května 2009 v 19:03 | Suigintou 水銀燈 |  mix pictov
Bu

10. května 2009 v 16:11 | Suigintou 水銀燈 |  mix pictov
Pametáte si to?

Wallpapery Daisuke a Dark

9. května 2009 v 19:50 | Suigintou 水銀燈 |  DNANGEL


Malá Leila :)

9. května 2009 v 19:45 | Suigintou 水銀燈 |  KS obrázky


Dievča+vražda

8. května 2009 v 20:59 | Suigintou 水銀燈 |  mix pictov
nwm presne kolko ich je malo bych ich byť však najmenej 30, sú to dievčatá, s ktorými si dokážem /ja/ spojiť slovo vražda ... ak sa pýtate prečo som ich sem dala toľko tak je odpoved jednoduchá: Tahám film a hrooozne sa nudím pri 58% som to vdala a povedala som si, že tu budem pridávať obrázky dovtedy, pokial sa mi ten súbor nestiahne ... a už sa stiahol /žeby som šla na další :)/